Bemutatkozás Projektek Hírek
Képek Linkek Támogatók
Dokumentumok Érdekességek Felhívások

Az alapítvány bemutatása

A Közlekedési Emléktár Alapítvány 2007. végén bejegyzést nyert kiemelten közhasznú szervezet.
Létrehozását a közösségi közlekedés terén tapasztalható fejlődés indokolta, mely egyrészt örvendetes folyamat ugyan, másrészt viszont olyan közlekedéstörténeti jelentőségű járműtípusok eltűnésével fenyeget, melyek évtizedeken keresztül meghatározták Szeged, a Dél-Alföld, és az ország közösségi közlekedését. Úgy gondoljuk, egy-két jármű megőrzése az utókor számára még közel sem minden, amit tehetünk.
Ennek megfelelően az alapítvány célkitűzései között a 656-os psz. szegedi Bengáli megvásárlása és eredeti állapotúra történő visszaalakítása mellett nagy hangsúllyal szerepel a szegedi tömegközlekedésre vonatkozó dokumentumok gyűjtése, belőlük egy adattár létrehozása, valamint tájékoztató, ismeretterjesztő munka végzése a közösségi közlekedés népszerűsítése érdekében.

Az alapítvány ügyeit három fős kuratórium intézi.

A kuratórium elnöke Csüllög Imre, tagjai Bóka Krisztián László és Nagy Mihály.

Munkánkban számítunk a szegedi és nem szegedi közlekedésbarátok segítségére is, hiszen céljainkat csak együtt tudjuk megvalósítani.

Az oldalon szereplő képek kizárólag az alapítvány engedélyével
használhatóak fel!